Mapa webu

Šťastná BerjankaAktalizace: 09-06-12

 

Aktuality 2011

Aktuality 2018 / Aktuality 2017 / Aktuality 2016 / Aktuality 2015 / Aktuality 2014 / Aktuality 2013 / Aktuality 2012 / Aktuality 2011 / Aktuality 2010 / Aktuality 2009 / Aktuality 2008 /


27.12. Vrh B slaví tento den krásné páté narozeniny. Přeji jim hodně zdraví, mazlení a misky plné dobrůtek.
Na Tři krále oslaví naše C-éčka také své páté narozeniny. I jim posílám stejné přání. :-)


Chs Brigallant

"všechna štěńátka jsou zadaná"

AFRIM

ANDY

25.12. Beatrix Šťastná Berjanka a Jakob vom Bergmännle-Hof se 25.12. stali rodiči 8 krásných štěňátek. Více fotek a podrobných informací najdete na stránkách CHS Sijambo 

"všechna štěńátka jsou zadaná"

1.11. V CHS Queen Elsa je volný pejsek Cerberus. Je to náš vnouček s velmi milou a mazlivou povahou. 
Více info na: http://www.sojkovy-queenelsa.cz 

Našim posledním štěňátkům, tedy vrhu Ch a I přejeme, aby v nových domovech měli stále spoustu lásky, her, vycházek a dobrůtek.
Ichiro-Číro, který s námi zůstal nejdéle bydlí za kopcem ve vedlejší vesnici.
Je to fajn, vozíme mu hovězí kosti na mlsání, páníček mu postavil přepychovou boudu a panička říkala, že stejně bude bydlet hlavně doma. :-)
Byl s námi i na Letním výcvikovém táboře pořádaném CHS Queen Elsa v Herolticích, kde si díky svojí milé povaze získal kamarády mezi lidmi i pejsky. Pár fotek najdete v Kuk na appenzellíky.

 

Doplnila jsem fotky, statistiky a bonitační kódy našim odchovům.
Všem, kteří se zúčastnili výstav či obdrželi nové šampionáty děkuji za prezentaci plemene a Šťastné Berjanky. 

Fleur v červnu na Intercanis v Brně, získala úžasné ocenění V1, CAC, CACIB
Foto rozzářené paničky nelze nezveřejnit.:-) Moc jim blahopřeji.

Fleur  Fleur

Titul Interšampion byl přidělen Derickovi. Derick se letos stane otcem vrhu A v CHS Brigallant. Budoucí maminka Briga Dakam se krásně kulatí.
Přemýšlíte-li nad štěňátkem appenzella na jaro, sledujte její stránky.

Beatrix Šťastná Berjanka zazářila na klubové výstavě KŠSP v Zárybniční Lhotě.
K výsledkům V1, CAC, Klubová vítězka si přidala i titul BOB. V závěrečných soutěžích byla vybraná z BOBů všech 4 salašnických plemen jako nejkrásnější salašník výstavy!!! Majitelce Martině Janouškové blahopřeji.

Beatrix Šťastná Berjanka  Beatrix Šťastná Berjanka

Aby si Bíba užila své slávy vrchovatě, dostala svojí vlastní chovatelskou stanici jménem Sijambo a přijel za ní ženich z Německa Jakob vom Bergmännle-Hof.
Více na stránkách CHS Sijambo

Předposlední víkend v říjnu jsme strávili v kempu Javorová skála u Jistebnice. Jak jinak než ve společnosti pejsků. Na jeden den výcviku přijeli i páníci s Chandlerem. Je krásný, milý, zvídavý, poslušný a miluje celou rodinu. 
Prezentoval se již na dvou výstavách. Na Klubové výstavě obdržel VN1 a na výstavě v Rybníkách také.

Chandler  Chandler

Jeho hnědá sestra Christinka získala na Klubové výstavě krásné VN2

Christinka  Christinka

Stejně jako u Christiny mohu říci i u Chandlera: děkuji páníčkové, že rozvíjíte u svých pejsků to dobré, co v nich je, moc si toho vážím.
Těším se na budoucí setkání i s dalšími dětmi z vrhů Ch a I.

25.7.  Téměř všechna štěňátka odjela statečně do nových domovů. Budou se mít báječně, o tom nepochybuji. S jejich novými rodinami budu minimálně rok v kontaktu (tak jako u každých štěňátek) a budu sledovat jestli malé Chlupáče a Indiány nepálí dobré bydlo a nezlobí nad povolenou zlobící appenzellskou normu. :-)
Hodně páníčků se ptalo na výcvikové tábory, které pořádá pani Sojková z CHS Queen Elsa
http://www.sojkovy-queenelsa.cz/tabor/ a rozhodli se, že se příští rok nějakého zúčastní…

Poslední pejsek na prodej je ICHIRO. Je to krásný černý kluk, který přes svoji mohutnost oplývá elegancí a přirozeným šarmem. Jak se říká: „omen est nomen - jméno je osud“, u pejsků to platí dvojnásob… Ichiro je starobylé japonské jméno. Náš Ichiro má v sobě harmonii ducha i pohybu mistra japonských bojových umění beze zbraně. Bude skvělým společníkem….
Máte-li o pejska zájem, můžete psát citka@centrum.cz nebo zavolat 603462046.

3.7. Štěňátka se pomalu stěhují „k sobě domů“. Zatím odjeli Christýnka, Chandler a Chetana.
Ostatní psí děti stále hrabou tunely na pískovišti, sbírají popadané zralé třešně a na spodní zahradě očesávají maliny a nechají se krmit jahodama a černým rybízem. Podnikáme krátké procházky po naší louce s vysokou trávou, která se jim náramně líbí. A na záhoně s kytkama mi někdo ukousmul jediné tři slaměnky, které jsem zachránila před slimáky. Zvláštní je, že ostatní květiny zůstaly stát…Když prší, jsou štěňátka doma a poslouchají rádio. Několikrát týdně přijdou návštěvy a mazlení nemá konce… Střídá se tu spousta dětí i dospělých. 
Velcí Chlupáči už viděli i svět na návsi. Samozřejmě že byli vyplašeni z jedoucích aut a motorek, ale lidí se nebáli. Menší Indiány tyto výpravy teprve čekají, vytrvalý déšť nám narušuje plány…:-)
V sekci Kuk na appenzellíky máme velikou fotogalerii s názvem „Štěněčí mumraj“. Vzhledem k hemživosti ratolestí není jednoduché separovat jednotlivé vrhy, takže už nemají své podobizny ve svojí galerii, ale jsou tu pohromadě… Ve statistikách mají doplněné pouze váhy, které měli při kontrole vrhu poradkyní chovu.
Stále máme volné 2 černé pejsky-Cherokee a Ichira, 1 hnědého Chestera a Indah


Kontakt: citka@centrum.cz, tel.603462046.

13.6. Naši milí budoucí páníčci a přátelé appenzellů-zdravíme vás všechny z rodné zahrady, kde trávíme celý den a je to tu moc prima. Máme tu obrovský trávník, stan, spoustu hraček, několikrát denně nám nosí jídlo-a že si dávají záležet- maso hovězí syrové, maso vařené s rýží a zeleninou, maso s vločkami Happy Dog, namočené granule Happy Dog (prý superpremiové s bylinkama) a suché granulky (s těma je velká legrace, když se jeden rozběhne a hupsne do nich, báječně lítají na všechny strany…). A někdy donese panička i zákusek-rozředěný tvaroh s piškotama – mohla by ho nosit denně, ale prý ne a povídá něco o linii… Zato návštěvy!!! 
Ty fakt stojí za to-každá se přihrne s pytlíkem piškotků a panička jim říká, že máme dostat jen malinko. Jenže my na návštěvy vyzrajeme-nejsou tak rychlé jako panička a když se sehnou, radostně se k nim rozběhneme, oni si myslí že se běžíme mazlit a my uděláme hromadně hop na pytlík piškotů a vyrazíme jim ho z rukou. A když už leží na zemi, panička nám je nechá. Jojo, jeden musí stále přemýšlet, jak na ty lidi vyzrát… měli jsme tu na návštěvě tetu Martinu s Beatrix, tetu Vlaďku s Orinem, tátu Buičíčka s páníčky a jejich vnoučkem Štěpánem, kterému jsme se mooooc líbili. Páníčky od tatínka Collinse, souseda, který má 3 nohy (prý ta třetí noha není živá, ale je to berle-bylo nám divný, že nic neříkal, když jsme ji kousali…) s vnučkou Ájou a kamarádku Nelu s bráchou Tomášem, strejdu Zbyňka s tetou Zuzkou a malou Kristýnkou, tetu Radku s klukama Jonášem a Marťou a další tety a strejdy a prý další ještě přijedou. Nikoho jsme se nebáli, ani pejsků!
Na noc a za deště nás panička zavírá domů. Nevíme proč to dělá, protože nás by bavilo
být venku pořád. I déšť byl legrace, ale prý jsme malí na takové radovánky a mohli bychom nastydnout… pche, prý malí….vždyť umíme hrabat jámy v pískovišti a na to musí být už nějaká síla….
Byl u nás i pan doktor s pani doktorkou. Přinesli si krabici věcí a každý Chlupáč dostal 
2 píchance. Jedno je očkování a druhé čip. Ani jsme nekníkli-jen Chetana trošinku fňukala-nojo, holka… Byli moc fajn, každého z nás pomazlili a pani doktorka nám půjčila svůj sandálek (jenže pak si ho zase odnesla…). Maminkám Phirušce a Vikince donesli také něco-
vitamíny na přesrsťování, protože maminky hodně línají. A Žandulka si při jednom skoku poranila kloub na přední tlapce, tak ta dostala kloubní výživu. Jen Besince nic nedonesli…:-)
Jak rosteme a řádíme můžete vidět v našich fotogaleriích.
Jo, ještě máme brášky a sestřičky, kteří nemají nové páníčky, takže kdybyste věděli 
o hodných lidech, kteří by se nám mohli líbit, ať nám napíšou :-) citka@centrum.cz 
nebo zavolají na 603 462 046. Zdravíme - pac a ťap a haff! 

Pro snažší orientaci :-)
Statistika Vrh "Ch"
Fotogalerie jednotlivců Vrh "Ch"
Fotogalerie společná Vrh "Ch"
Statistika Vrh "I"
Fotogalerie jednotlivců Vrh "I"
Fotogalerie společná Vrh "I"
2.6. Obě štěněčí smečky báječně prospívají, baští namočené granulky, rýži, maso a dojídají se mlíčkem od maminek. Jsou to vzorní jedlíci, chutná jim i odčervovací pasta. .-)))  Lumpačení na trávě je baví a těžko jim vysvětluji, že do deště nesmí...  Venku si hrají s hračkami a moudře poslouchají babičku Besinku-viz. fotka.  Ještě máme volné fenečky i pejsky.

23.5. Berjankovská mimina rostou a poznávají svět. Bříško ochutnalo mleté maso, tlapičky zase travičku.
Ch-lupáči už točí ocásky a malé I-ndiány zajímá jen jídlo. Focení je ještě nebaví...
Doplnili jsme fotečky vrhů Ch a I do fotogalerie štěňat i do fotogalerií z rodného hnízda.
Ještě máme nějaká štěňátka volná. Máte-li zájem, piště volejte... :-) 
citka@centrum.cz, tel.: 603 462 046

I-indiáni

Ch-chlupáči

Všech 14 statečných plus jejich mámy a tety vás zdraví z rodné chaloupky.

Mají doplněné váhy a ve společné fotogalerii nějaké momentky. 
Máte-li zájem o štěňátko, otevřete si v menu vlevo kontakty

I-indiáni báječně rostou, začínají se stavět na nožičky a učí se štěkat. Jejich pokusy zní jako
by tu vřeštěli papoušci či pávi. :-) Třikrát denně je dokrmuji z lahve mlíčkem od firmy 
Happy Dog. Maminka Phiruška se o ně vzorně stará. Sama je už ve skvělé kondici a chodí s námi na půlhodinové venčící procházky k řece. Procházíme pouze naší zahradou a pak jdeme po loukách okolo řeky, kde se nikde nemůžeme setkat s cizími psy.


Ch-chlupáči také báječně rostou. Na Vikči narozeniny 13.5. se začali stavět na nožičky 
a včera v neděli začali baštit štěněčí kaši od Happy Dogu. Kaši jim ředím mlíčkem a krmím je po jednom z misky. Kdybych jim ji nechala na pospas, stala by se z nich jedna slepená koule.
V ohrádce na dece spolehlivě ťapou po všech 4 a nepadají. Začínají se tvářit jako appenzellové, protože při chůzi jim už trčí ocásky nahoru. :-)
Máma Viki je miluje a dnešním dnem začala praktikovat to, čemu říkám nácvik bojové pohotovosti. Když smečka dětí pevně usne, nakoukne do ohrádky, několikrát dlouze zakňučí, vejde k nim, probudí je, všechny rozběhá, oblíže je a odejde pryč. V ohrádce zanechá běhající děti a z povzdálí na ně spokojeně kouká. Nevím proč to dělá. Dělaly to všechny feny a dělají to i feny jiných plemen. 

Všechny čtyři naše appenzellky včetně bernské Barunky chodí na společné krátké procházky k řece, ale ke štěňatům mají Barunka s Besinkou vstup zakázaný. Viki dovolí jen svému mazánkovi Žandulce, aby se dívala na štěňátka jako na televizi a Phirušce vlastně také. 
Ta občas sedí před Vikči ohrádkou, hlavu na stranu a kouká zatímco Viki vedle spí-
máme i jednu fotku v galerii Ch. Phira je takový zvědavec. Na její děti se smí Viki a Žaný kouknout maximálně 3 vteřiny a už je žene pryč. :-)


Ch-chlupáči


I-indiáni

Páníček od Gweny z vrhu G mi poslal fotky a video . Moc mě tím potěšil. Jestli toto čtou i druzí majitelé G štěňátek, budu ráda za jejich fotky, i když jsem G-éčka sama neodchovávala…

Gweny

10.5.

Vrh I:

5.5. porodila Phira v. Brünggberg 7 štěňátek. 

5.5. porodila Phira v. Brünggberg 7 štěňátek.

Máme dalšího havana pejska, černého pejska a 5 černých feneček.
Fotky štěňátek najdete vlevo v menu štěňata vrh I, říkáme jim soukromně indiáni. J
První se narodil černý pejsek Ichiro. Je to tradiční japonské jméno pro syna.
Další je fenka, která je nestandardní s bílým obojkem a vysokýma ponožkama, proto dostala jméno Ideril což znamená jiskřící.  Další slečna s půllímcem jméno bohyně Ištar.
Fenka s růžovou mašlí Isis se jménuje po nejuctívanější egyptské  bohyni, jejíž odkaz je živý dodnes. Bílou mašli má fenka Indah, což znamená „krásná“ a s červenou mašličkou máme  Imani. Je to africké slovo a znamená„víra“. Poslední je havanna kluk a když má jinou barvu, ponese jméno Irokéz, prostě indián jak se patří.. J

Otcem štěňat je Buick Šťastná Berjanka, který své krásné otcovství korunoval úspěchem na Speciální výstavě KŠSP dne 7.5., kde obdržel CAC, vítěz SV, BOB.  Ve své třídě vítězů se setkal s Arthemonem Šťastná Berjanka, který obdržel titul V2, res. CAC Mám z jejich vítězství radost, blahopřeji.

Obě naše maminky Viki i Phira musely kvůli příčné poloze jednoho štěněte na císařský řez, proto mají vyholená bříška.

Podrobnější povídání o rodičích naleznete níže. Info o rodokmenech zde na webu v sekci naše feny a štěňata vrh „B (Buick) a I“.
Kontakt pro zájemce citka@centrum.cz, tel: 603462046, 387222434

 

Vrh Ch má přidané další fotečky a doplněné váhy. Jako první překročil hranici 1kg Chester. Maličtí chlupáči rostou jako z mlíčka, otevírají očka  a snaží se o kolébavou plazochůzi.
Ve svém bydlení obsadili maminčin měkký pelíšek a ona musí spinkat na dece vedle. J

 

Besince-Zafiře, vlastně babičce obou vrhů doplňuji se zpožděním tyto dva úspěchy:

samp_sk.jpg (79952 bytes) veter_s_.jpg (85378 bytes)

 

4.5.

Vrh CH:

28.4. se Ave Viktoria Šťastná Berjanka a Collins Šťastná Berjanka stali rodiči 7 štěňátek. Máme 1 havana pejska, 1 havana fenečku, 2 černé fenky a 3 černé pejsky. Všechna jsou standardně zbarvená bez bílých znaků za krkem.
Malí chlupáči se mají k světu a každý má svoje jméno. V sekci štěňata vrh CH si můžete prohlédnout jejich fotky a přírůstky
Pejsek se zelenou mašlí se nejvíce plazí, proto má jméno indiánského kmene Cherokee.
Fenečka se žlutou mašlí se jmenuje Chetana. Význam jména znamená „duše“ .
Pejsek bez mašle je Chuck, kluk jako buk.
Havanna pejsek Chester je stejně korpulentní jako byl 21. prezident USA Chester Arthur.
Malá černá Chiamaka má význam“bůh je krásný“. Jak se její život bude vyvíjet vzhledem k její váze je v rukou osudu. 
Pejsek s modrou mašlí je typický Chandler ze seriálu Přátelé.
A havanna fenečka Christina má jméno po švédské královně.
Podrobnější povídání o rodičích naleznete níže. Info o rodokmenech zde na webu v sekci naše feny a štěňata vrh „Ch“.
Kontakt pro zájemce citka@centrum.cz, tel: 603462046, 387222434


vrh „C“


2.4. Naše dvě budoucí maminky si užívají společných procházek, ale s rostoucími bříšky se rychleji zadýchávají a zvolňují krok.
Tímto potvrzuji jejich březost a přijímám záznamy na štěňátka

P3304754.jpg (295867 bytes) P3304766.jpg (244050 bytes) P3304814.jpg (324603 bytes) P3304849.jpg (306801 bytes)

7.3.

Plánovaný vrh „I“ – máme nakryto:

Phira v. Brünggberg & Buick Šťastná Berjanka

Phira & BuickOznamujeme, že pokud nám bude příroda přát, přivedou tito rodiče začátkem května na svět své potomky. Musím podotknout, že Buick je celý po mámě Besince – Zafiře. Umí se koukat stejně přísně jako ona, umí stejně něžně loudit koláč u stolu jako ona, má stejnou mimiku jako ona – žádná jiná appllice u nás doma si neumí tak frknout jako Besinka (a Buick) když chtějí něco na zub. :-) Nemluvě o jemném máchání pacičkou, aby ukázali jací jsou cukroušové a že si tedy něco sladkého na zub určitě zaslouží.
Info o rodičích najdete o chlup níže zde v aktualitách. 
I pro tato budoucí štěňátka platí to, co jsem uvedla u vrhu CH: :-)
Nepreferujeme pouze zájemce o výstavy a chov. Budu ráda, když se mi ozvou zájemci, kteří chtějí pejska jako společníka. Případné úspěchy na výstavách nebo ve sportu budou jen pověstnou třešničkou na dortu…
Můžete mne kontaktovat i tehdy, pokud o appenzellovi nic nevíte a chcete se pouze zeptat. Zodpovím i dotazy těm, kdo applíka vlastní a potřebují nějakou výchovnou či výcvikovou poradu. Tel: 603 462 046. citka@centrum.cz
Foto najdete vlevo v menu v Kuk na appenzellíky Phira & Buick.

 

Plánovaný vrh „CH“ – máme nakryto:

Ave Viktoria Šťastná Berjanka & Collins Šťastná Berjanka

Viki & CollinsPro Viki (info vrh A) jsem vybrala nepříbuzného pejska z našeho vlastního chovu Collinse.
(více vrh C). Collins není ani šampion výstavních mol, ani pes, který by měl úspěšně složené nějaké zkoušky z poslušnosti. Je to šampion svojí vlastní rodiny, bezproblémový mazel, ochránce dětí, společník na výlety a hlídač koní. Plní stoprocentně to, k čemu byl appenzell vyšlechtěn. Jeho přivítání bylo naprosto kuriozní. Poté co jsem otevřela dveře auta, se mi Collinek nasoukal na klín a odmítal odejít dokud ho nepodrbu. Voněl stájí a sluníčkem… :-)
Nakryto jsme měli běhen pár minutek a překrytí bylo také naprosto spontánní. Řekla bych láska na první pohled. Viki si s Collinsem zařádila na louce a prohlídla si koníky. Nejprve z uctivého podhledu před stájí a pak nakoukla i dovnitř. Ze všech zvířátek i lidí čišela naprostá pohoda a klid…
Držte nám tlapky a palečky pro štěstí, abychom za měsíc mohli říci, ano, Viki je březí… :-)
Oba rodiče mají vyrovnanou povahu i skvělý rodokmen. Nepreferujeme pouze zájemce o výstavy a chov. Budu ráda, když se mi ozvou zájemci, kteří chtějí pejska jako společníka. Případné úspěchy na výstavách nebo ve sportu budou jen pověstnou třešničkou na dortu…
Můžete mne kontaktovat i tehdy, pokud o appenzellovi nic nevíte a chcete se pouze zeptat. Zodpovím i dotazy těm, kdo applíka vlastní a potřebují nějakou výchovnou či výcvikovou poradu. Tel: 603 462 046. citka@centrum.cz
Více fotek v Kuk na appenzellíky, Viki & Collins.

 

Plánujeme štěňátka na jaro 2011

Matka: Phira v. Brünggberg-šampion Čech a Slovenska je za posledních 7 let jediná importovaná a uchovněná fenka appenzella ze země původu-ze Švýcarska. Z této chov. stanice vychází psi špičkových povahových kvalit, nadšení sportovci a milovníci lidí. 
Tyto povahové rysy předává i svým potomkům. V naší chov. stanici je matkou vrhu C a D. Více se můžete dovědět ze statistik těchto odchovů. Toto bude její poslední, třetí vrh.
Phira má složenou základní zkoušku ZOP, obdržela účastnický list při základním výcviku vodních záchranářů v Chorvatsku a získala i flyballovou licenci. Její sportovní i výstavní karieru ukončil úraz (paradoxně na zahradě, nikoli ve sportu) po kterém malinko kulhá. Toto drobné kulhání je neslučitelné se zařazením psa na výstavu či na závody, proto si Phiruška užívá života a rekreačních flyballových běhů a agi sportu pouze v tréninku na cvičáku. Jezdí s námi na výcvikové tábory, http://www.sojkovy-queenelsa.cz/tabor/
kde ji půjčuji na výcvik odrostlejším dětem. :-)

Otec: Buick Šťastná Berjanka – junior šampion a šampion Čech. Buick je statný appenzellský kluk, který sklízí nejvyšší výstavní úspěchy. Je to rodinný mazel a klidný hlídač vědomý si své síly. Jeho rodiči jsou matka Zafira from Balihara ranch, exterierově vysoce hodnocená fena, Interšampion, junior šampion, šampion a veterán šampion Čech, šampion Slovenska, Rakouska. Má složené základní zkoušky ZZO a ZOP. Otcem Buicka je Charlie vd Grünnen Ach, pes úžasné povahy i exterieru, který působí v Rakousku jako lavinový záchranář. Proto mají štěňata předpoklady jako sportovní i rodinní psi. Někdo se může ptát proč s Phirou nepojedeme na krytí do zahraničí, když to mají být její poslední štěňátka. Důvodem je to, že potencionální štěňata budou mít možnost vhodného případného spárování s jedinci, kteří se v ČR již narodili či plánovaně letos narodí. 
Proto u ní nepreferuji zahraničního plemeníka.

Phira v. Brünggberg Buick Šťastná Berjanka
Phira v. Brünggberg Buick Šťastná Berjanka
A druhý vrh…
Matka Ave Viktoria Šťastná Berjanka. Havanna fena atraktivního exteriéru a skvělé povahy, neúnavný plavec, účastník tří základních kurzů vodního záchranáře v Chorvatsku. Šampion a grand šampion Čech, Světová vítězka mladých v roce 2006. Fena s flyballovou licencí a aktivní závodník účastnící se Mistrovství republiky i dílčích flyballových závodů v ČR. V tréninku agilit a klasické poslušnosti. Matka vrhu E.
Z důvodu vytížení feny na závodech, které se často kryly s výstavami, neabsolvovala tolik výstav jako její matka Zafira.
Otce budu teprve vybírat. Podstatná pro mne bude bezproblémová povaha a zdraví.

Ave Viktoria Šťastná Berjanka

8.2. Výstava Duocacib Brno 5.-6.2.
Derick V1, CAC, CACIB, BOB
Vysoké ohodnocení obdržela i vnoučata našich odchovů. Všem moc blahopřeji.

Štěňátka vrhu H mají všechna své páníčky a pomalu se budou rozjíždět do svých domovů.
Doplněny jejich fotky a váhy a fotky Goofyho, Gromita a Gweny

 

31.1. Nové fotografie jednotlivých štěňat a společné vrhu H.
V pondělí jsem navštívila Hemžíky a jestli chcete vidět jaké jsem jim dovezla dárky, podívejte se do fotogalerií. Jsou to překrásná štěňátka a volný je už jen Haryček.
13.1. Vrh H, pracovním názvem Hemžíci rostou jako správné applí děti.
Hezky papají, zkoumají sami sebe i okolí jejich ohrádky, přijímají člověčí návštěvy.
Mají plno práce, ale nezapomínají ani na povinnosti-v současné době na kroucení ocásků: :-)
Beatrix je skvělá máma a chůva na hraní v jedné osobě.
           http://www.appenzell-beatrix.cz/
Pokud máte zájem o rezervaci štěňátka nebo o nezávaznou informaci, napište nám 
      na email: maj2@email.cz

Vrh H  Vrh H Vrh H

Výstava NVP Olomouc

Enzo  V1, CAC, NV, BOB
Enzo splnil podmínky pro udělení titulu Junior šampion. Blahopřeji!
Enzo byl také na podzim úspěšně zbonitován se skvělým kódem 546 A65 A0.
Má hotovou přeregistraci, je z něj chovný applí chlap. Odkaz na jeho bonitační kartu zatím nemáme, čekáme na její zařazení na klubových stránkách. :-)

  Enzo  Enzo

V říjnu 2010 byla zbonitována i Elvíra a Divuška (na snímku se psím kamarádem).
I jejich páníčkům velice blahopřeji a děkuji za skvělou péči.

Elvíra  Divuška

Webmaster: FotoOndra